Величним святом спорту і дружби став перший чемпіонат світу з гирьового
спорту, який проходив 21-23 червня ц.р. в італійському місті Мілан і був
спорту міжнародного класу Уляна Деревенко. Загалом на чемпіонаті
виступило понад 350 спортсменів з 27 країн. Гирі стали популярними не
лише в Європі, серед учасників були американці, бразильці, індуси,
японці та інші. А талісманом чемпіонату світу стала прудка білка, яка
тримає над головою гирю. Саме вона зображена на медалях.

Змагання проходили впродовж трьох днів, адже включали різні вправи з гирями: довгий цикл, біатлон, ривок, естафету. Змагальна зала обладнана величезним екраном, на який транслювали виступи спортсменів на помостах, адже перед кожним було встановлено не лише табло, а й камери, які фіксували кожен рух. Музичний супровід, світлові ефекти, численні репортери і фотографи — все це надихало і відволікало від надмірного хвилювання.

Для успішного виступу необхідний був справді олімпійський спокій, вміння сконцентруватись і не зважати на спеку та брак кисню.
Нашим спортсменам це вдалося: Петро Ілик за сумою поштовху та ривка в 14-й раз став чемпіоном світу серед ветеранів, отримавши золоту медаль та кубок. Другий день змагань цілком  заповнили виступи жінок. Рівень жіночого гирьового спорту стрімко зріс — представниці «слабкої»  статі працюють на помостах гирею 24 кг, двома — по 20, двома — по 16 і по 12 кг, виконують ривок вагою 12—24 кг.
Уляна Деревенко здійснювала ривок «класичною» 16-кілограмовою гирею і вкотре виявила високу фізичну готовність та величезну волю до перемоги — на останній хвилині виступу виграла в італійки, ставши чемпіонкою світу серед ветеранок 35-54 років.
У результаті командного підсумку першими стали господарі змагань — італійці, другими — білоруси, третіми — українці.
Церемонія нагородження відбувалася за олімпійським зразком: спортсменів запрошували на п’єдестал, нагороджували грамотами, медалями, кубками, і все це транслювалося на великому екрані, звучали гімни.
Під час чемпіонату відбулася конференція  представників держав-учасниць для вирішення організаційних питань. Україна здобула право приймати чемпіонат Європи 2019 р.,  який планується провести в Ужгороді.